ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7341 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hunger Games vstoupí do kin o půlnoci po celé ČR

0 Richard Winter 19.11.2013

V téměř třicítce sálů po celé České republice vstoupí jednu minutu po půlnoci ze středy na čtvrtek do tuzemských kin očekávaný hit Hunger Games: Vražedná pomsta. Společný prožitek oblíbených půlnočních premiér si v naplněných sálech vychutná několik tisíc nedočkavých fanoušků. Speciální projekce organizují i kina s “přidanou hodnotou”, jakými jsou 4DX kino a velkoformátové kino IMAX.

Právě v obřím kině je první promítání filmu nejočekávanější. Části filmu se totiž natáčely na speciální IMAX kamery a obraz v celé sekvenci z bojové arény Hunger Games se v kině IMAX roztáhne na větší plochu plátna a předvede i to, co v jiných kinech zůstane mimo záběr.

“Rozhodli jsme se kamery IMAX použít tematicky, pouze pro pasáž z arény. Celou dobu zachováváme klasický obraz a pak, jak Katniss jede výtahem do arény, obraz se najednou roztáhne a doslova otevře,” líčí režisér filmu Francis Lawrence, který natočil obrazově výrazné filmy Constantine nebo Já, legenda. Podobný přístup “rozepnutého” obrazu využily letos už jiné velkolepě pojaté snímky Nevědomí a Star Trek.

Hunger Games: Vražedná pomsta by měl po celém světě i u nás vylepšit letošní tržby kinařů. První díl natočený podle knižního hitu vydělal celosvětově 700 milionů dolarů a návštěvnost během velmi sledovaného premiérového víkendu v amerických kinech ho zařadila na šesté místo historického žebříčku.

Vzhledem k popularitě knihy se úspěch “jedničky” očekával, konečný výsledek a zájem diváků však všechny předpoklady výrazně předčil. I proto pro pokračování platí, že bude výpravnější a akčnější. Rozpočet filmu se zvýšil o plných 50 milionů dolarů na celkových 130 milionů a slibuje řadu trikových záběrů a mnohem rozmáchlejší pohled na extravagantní Kapitol. Úvodní díl představil reálie, postavy a samotnou show Hunger Games, “dvojka” s podtitulem Vražedná pomsta už se může soustředit pouze na příběh Katniss Everdeen a blížící se revoluce. Režie se ujal Francis Lawrence, autor vizuálně výrazných filmů Constantine a Já, legenda.

Jennifer Lawrence se navíc do role Katniss Everdeen vrací jako držitelka Oscara. Rozsáhlá závěrečná část knižní předlohy bude rozdělena do dvou filmů, první přijde do kin za rok, druhá v roce 2015. Slavnostní premiéra proběhne v úterý 19. listopadu v kině IMAX a organizátoři ji chtějí pojmout v extravagantním stylu Kapitolu. Do široké distribuce vstoupí Hunger Games: Vražedná pomsta ve čtvrtek 21. listopadu ve stovce kin.