ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6485 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hugo Haas a Adina Mandlová ve Viole

0 jsk 16.8.2023

Pražská Viola v září vstoupí do nové sezony programem plným divadelních událostí. Hned dvakrát, 6. a 20. září, se na jeviště vrátí dvě hvězdy prvorepublikového filmu v podání Jaromíra Dulavy a Kláry Cibulkové v inscenaci Hugo Haas a Adina Mandlová.

Novinka režiséra a scenáristy Roberta Sedláčka měla ve Viole premiéru letos v květnu a vzbudila velmi příznivé ohlasy.

Další okouzlující femme fatale, Gretu Garbo, si Klára Cibulková zahraje 14. září. V inscenaci Skorpios na obzoru je jejím partnerem na jevišti Igor Bareš coby sir Winston Churchill. Ve hře francouzské autorky Isabelle Le Nouvel se jednoho letního dne a noci roku 1959 potkají na luxusní jachtě řeckého miliardáře Aristotela Onassise. Jemu je pětaosmdesát, jí o třicet let méně. On už stěží chodí, ale stále se drží zásady nic nevzdávat. Ona skončila s filmem a na plátno se už nechce vrátit.

Dramatizace slavného humoristického románu finského autora Arta Paasilinny Stará dáma vaří jed, v níž ve Viole excelují Lilian Malkina, Naďa Konvalinková a Jan Zadražil, spolehlivě pobaví 4. září. „Jde o poněkud nečekanou, ale velice současnou černou grotesku o dámě, která už je natolik stará, že by neměla stát v cestě zlotřilostem svého synovce a jeho kumpánů. Přesto jednoho dne vezme osud do vlastních rukou a začne jednat,“ prozrazuje ředitelka Divadla Viola Lenka Plavcová.

Inscenaci plné podmanivých veršů a hudby s názvem Jacques Prévert: Pro tebe má lásko bude Viola patřit 22. září. V podání Máši Málkové, Jaromíra Meduny a Viktora Dvořáka zazní Prévertovy známé i méně známé verše, zhudebněné texty, které si získaly plejádu slavných francouzských šansoniérů. Ze zvukového záznamu je pak doplňují neopakovatelné hlasy Rudolfa Hrušínského a Josefa Somra.