ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10294 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hugh Laurie zazpívá poprvé v Praze

0 Redakce 25.4.2013

Hugh Laurie, který je známý televizním divákům především jako seriálový Dr. House, v červenci poprvé zahraje a zazpívá v Praze. Jako zpěvák a hudebník se představí 26. července na jeviště Kongresového centra Praha na jediném koncertě v České republice.

Hugh Laurie a Copper Bottom Band do Prahy zavítají v rámci evropského turné k novému albu Didn’t It Rain (Warner Music/Supraphon), které vyjde v pondělí 13. května.

Umělec hudebně debutoval v dubnu 2011 ve dvaapadesáti letech deskou Let Them Talk, která zaznamenala obrovský úspěch. Druhé album Didn’t It Rain nahrával letos v lednu ve vyhlášených Ocean Way Studios v Los Angeles. Tentokrát se rozhodl oprostit od zvuku neworleanského blues, které znělo z jeho předchozího alba, a vydat se proti proudu do amerického hudebního vnitrozemí.

„Rozhodl jsem se ještě hlouběji ponořit do obrovské americké hudební nabídky a najít to, co mě okouzlilo už jako kluka,” vysvětluje. „A čím víc jsem toho objevil a poslouchal, tím víc jsem byl uhranut nejenom těmi songy, ale i lidmi, se kterými jsem měl občas dokonce to štěstí si zahrát.”

Na jedné desce se tak sešli W. C. Handy (St Louis. Blues) a Jelly Roll Morton (I Hate A Man Like You), Dr. John (Wild Honey) či Alan Price z The Animals (Changes). Po vydání alba Hugh Laurie a Copper Bottom Band v červnu absolvují turné po Velké Británii, které vyústí do evropského turné v červenci a srpnu, jehož součástí je i pražský koncert.

Tagy: