ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17909 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hugh Laurie natočí bluesové album

0 Redakce 3.8.2010

Hugh Laurie je celosvětově  proslavenou titulní postavou televizního seriálu Dr. House, za kterou získal prakticky všechny dosažitelné ceny a nominace typu Golden Globes, People´s Choice, Screen Actors Guild Awards nebo Emmy. Jeho kulhavý, ironický, zdánlivě cynický a určitě ke škodlivým návykům vstřícný, ale také profesně geniální, v hledání chorob zarputilý a rozhodně nezapomenutelný lékař je velmi populární i u nás.

Po sepsání knihy nyní přichází na řadu další z jeho talentů, totiž muzika. V létě a na podzim by měl s producentem Joe Henrym natočit bluesové album. Lze očekávat mimořádný výsledek, neboť dvěma Grammy ověnčený Henry nespolupracuje jen tak s někým, viz jeho předchozí alba s Ani Di Franco, Solomonem Burkem, Elvisem Costellem, Aimee Mann či Allenem Toussaintem.

Laurie, zkušený klavírista (po stylové hádce s dětským učitelem spíše samouk) a zpěvák, počítá s možnými hosty, ale podstata věci bude zcela jeho. Předpoklady tu jistě jsou: muziku totiž píše a hraje průběžně například v charitativním Band From TV, přispěl ale třeba také na aktuální album Meat Loafa. Mezi zdánlivě neřešitelnými medicínskými situacemi si v televizi House ostatně už teď občas střihl nějaké to bluesové téma na piano či kytaru.

„Jsem na to opravdu natěšený, vím, že hudební pokusy herců jsou mimořádně ostře sledované, ale slibuji, že to nikoho nebude bolet. Zárukou je i Joe Henry, producent řady mých vůbec nejoblíbenějších desek,“ hlásá Laurie.

tz