ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28364 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hudební svět prý musí Amy Winehouse pomoci

0 Redakce 7.7.2011

Pětaosmdesátiletý americký jazzový zpěvák a muzikant Tony Bennett prohlásil, že hudební svět dělá příliš málo pro to, aby pomohl z nesnází britské zpěvačce Amy Winehouse. Bennett ji dobře zná, v minulosti s ní pracoval na společné skladbě Body And Soul. Nyní vyzval lidi z branže, aby se osudem zpěvačky zabývali vážněji.

V  rozhovoru pro BBC řekl: „Myslím si, že naše branže je povinna pomoci Amy k tomu, aby mohla začít žít civilizovaný život. Všechno na tomto světě je postavené na lidské vůli a pomoci. Amy je skvělý člověk, a pokud jde o hudbu, myslím si, že svou dobu o mnoho let předběhla.“

Bennett má za sebou také osobní zkušenost s drogami. Ve stejném rozhovoru řekl, že jeho život začal mít smysl teprve tehdy, když dokázal drog zbavit. „Přestal jsem tehdy skrývat věci, za které jsem se styděl, a začal jsem žít naplno,“ řekl.

V roce 1979 málem zemřel, když se předávkoval kokainem. Po úspěšném léčení na klinice dosáhl v osmdesátých letech celosvětového úspěchu. Amy Winehouse se momentálně v problémech se závislostí doslova utápí. V červnu vyjela na evropské turné, ale po prvním koncertu v Srbsku ho zrušila, protože nebyla schopná udržet se ve střízlivém stavu. Kromě závislosti na drogách zápolí i se závislostí na alkoholu.

JŠp