ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 19782 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hudební maraton s King Crimson

0 jsk 13.10.2023

Členové jedné z nejvlivnějších kapel rockové historie, britských King Crimson (na snímku), představí 29. listopadu v brněnském Sono Centru a 30. listopadu v Divadle Archa v Praze projekt The Crimson Marathon vytvořený exkluzivně pro český festival Prague Music Performance.

King Crimson vznikli v roce 1968 a v sedmdesátých letech patřili k nejinspirativnějším představitelům progresivního rocku, jejich vliv však neslábl ani v dalších desetiletích. Novátorský přístup, který ve své tvorbě vždy důsledně uplatňovali, inspiroval nespočet světových hudebních ikon včetně Talking Heads, Davida Bowieho nebo Nicka Cavea. Cílem projektu The Crimson Marathon, který vznikl se souhlasem zakladatele skupiny Roberta Frippa, je představit jednotlivé členy King Crimson v jejich vlastních projektech i prostřednictvím tvorby samotné skupiny. Na podzimním maratonu hudby spjaté s kapelou, kterou Jimi Hendrix označil za nejlepší na světě, zahrají skupiny tu:NER, StickMen a David Cross Band.

U příležitosti podzimních koncertů hudebníků spjatých s King Crimson vydává Prague Music Platform i dlouho očekávaný český překlad knihy britského publicisty Sida Smitha o historii kapely.