ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5547 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hudební hvězdy na filmovém plátně

0 Redakce 23.1.2009

Když se už jednou prosadíte ve světě show businessu, otevřou se vám zpravidla brány do všemožných teritorií tohoto průmyslu.

Umělci se možností pronikání do různých „sfér zábavy“ zpravidla nebrání, ale s oblibou využívají své kontakty a jdou vstříc nabídkám, které jim umožňují plněji využít své skryté talenty. Nejčerstvější příklady takovýchto klasických fúzí v zábavném průmyslu poskytli frontman Twisted Sister Dee Snider a populární rapper Lil Wayne: oba bychom právě v dohledné době měli spatřit na stříbrném plátně.

Dee Snider se zrovna chystá zopakovat si svou roli kapitána Howdyho v druhé části hororového filmu Strangeland. Jedenáct let poté, co světlo světa spatřil originální snímek Strangeland: Disciple, se v letošním roce rozběhne natáčení pokračování příběhu schizofrenního sexualního sadisty, který své oběti loví prostřednictvím internetu. A jak Snider, který byl navíc producentem první části filmu, slibuje, podívaná to bude „mimořádně silná“. Film bude zasazen do „podsvětí fetišistů, posedlých úpravami lidského těla, uprostřed tajných bizarních sado-masochistických společností, uctívajících zvrácené požitky, které číhají pod pozlátkem vážených kruhů společnosti,“ přibližuje nový příběh Dee Snider, který doufá, že stejně jako na soundtracku k první části filmu se mu i tentokrát podaří zlanařit k spolupráci kapely jako System Of A Down, Slipknot, Kid Rock, jeho vlastní formaci Twisted Sister, Megadeth, Marilyn Manson a Pantera.

Hororový žánr dle všeho láká i rappera, letos nominovaného na největší počet (8) cen Grammy Lila Wayna, který před nedávném oznámil své úmysly napsat vlastní scénář pro hororový film. Muzikant je již dlouhá léta velkým fanouškem tohoto žánru, přesto si není jistý, že se s výzvou vypořádá. „Pořád si myslím, jestli něco nezvořu,“ svěřil se v rozhovoru pro MTV. „Je to jako, když si myslíš, že jsi moc dobrý… Vždy si se dnu s tím, že napíšu pro sebe filmový scénář. A po pěti minutách si pak řeknu: Ty si fakt o sobě myslíš, že jsi malý génius, nezdá se ti?“

Zatímco sbírá odvahu na vlastní celovečerní film, Lil nemarní svůj čas, ale sbírá zkušenosti před i za kamerou. Nedávno tak natočil spolu s Forestem Whitakerem pár scén pro drama ze světa sportu Hurricane Season. Kromě účastí v hraném filmu, zazářil Lil Wayne také ve vlastním dokumentu The Carter, který už má namířeno na filmový festival Sundance ve státě Utah.