ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5595 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hudební fantazie skupiny Magnetik

0 Redakce 10.6.2010

Hudba sama o sobě dokáže vyvolávat emoce, vzpomínky i příběhy a člověk se díky ní může vydávat na cesty do říše fantazie. Toť hlavní myšlenka čtvrtého alba české skupiny Magnetik nazvaného Projektor. Jeho podtitulek je „Music Is Fantasy“ a vychází jako příloha časopisu Živel.

Na materiálu se jako nová členka kapely podílela mladičká multiinstrumentalistka Mitsuko. Jejím přičiněním se některé z kompozic proměnily ve více pozitivní písničky než bylo u kapely obvyklé.

„Komponování alba pro mě bylo po masakru spojeném s novinkou Vanessy velmi vítanou změnou. Ve srovnání s Ave Agony je Projektor pravým opakem,“ říká o albu producent Moimir Papalescu.

Symbolem desky se stal unikátní hvězdný Projektor proslulé značky Karl Zeiss, který se nad kapelou tyčí jako jakési monstrózní kosmické Božstvo. Pomocí něj lze během okamžiku imaginárně cestovat napříč souhvězdími a galaxiemi až do hlubin nekonečného vesmíru.

Nahrávalo se na magnetofonový  pás a hlavním nástrojem je klasický Moog. Zvuk alba je proto ve srovnání s předchozími deskami striktně analogový. Na vizuální stránce se podíleli opět fotograf Václav Jirásek a designér Morten.

10. září vyjde album v limitované edici s bonusovými skladbami u X Production. Jednu z dalších skladeb svým zpěvem obohatí slovenská zpěvačka Kristina Chrasteková, se

kterou Moimir Papalescu a Petr Van Krbetz chystají na rok 2011 projekt Dioda Boy.

tz