ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30168 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hudební dokument Springsteen & I vstoupí do kin v ČR na jeden jediný den

0 Richard Winter 18.9.2013

Pouze v jeden jediný den – v sobotu 21. září 2013 – se bude ve 26 kinech v ČR souběžně promítat hudební dokumentární film Springsteen & I režiséra Baillieho Walshe, který vznikl v produkci Ridleyho Scotta. Ojedinělý snímek vytvořený speciálně pro fanoušky a především s jejich pomocí mapuje 40letou kariéru ikonického hudebníka Bruce Springsteena, která se stala soundtrackem životů mnoha jeho příznivců po celém světě.

Součástí dokumentu jsou vedle osobních zpovědí fanoušků nejoblíbenější hity Bruce Springsteena i dosud nezveřejněná legendární vystoupení z průběhu celé kariéry tohoto vyhlášeného rockera a písničkáře. Globální projekt Springsteen & I se inspiroval kritikou kladně hodnoceným filmem Život v jednom dni (Life in a Day, USA 2011, režie: Kevin Macdonald) a vznikl s výraznou pomocí sociálních sítí. Konečnou podobu film nabyl pod režijní taktovkou Baillieho Walshe (jenž nejvíce proslul filmem Temné vzpomínky z roku 2008, kde hlavní roli ztvárnil Daniel Craig) a ve výkonné produkci Ridleyho Scotta. Také tým Bruce Springsteena byl neobyčejně velkorysý při poskytování dosud nepublikovaných archivních záznamů a koncertního materiálu.

Sám Ridley Scott okomentoval snímek: “Nádherně řemeslně odvedený film propůjčuje divákům unikátní vhled do tajů mocného pouta mezi umělcem a všemi, kdo jsou s jeho hudbou hluboce spřízněni.”

Film Springsteen & I není unikátní pouze procesem svého vzniku, ale také kampaní, která probíhá globálně od jara letošního roku téměř výhradně na sociálních sítích a opírá se o silnou komunitu Springsteenových skalních příznivců.

Poslední červencový den letošního roku zveřejnil renomovaný časopis Rolling Stone žebříček 50 nejlepších živých vystoupení roku 2013 a čtyřhodinové energické vystoupení Springsteena ve Finsku vyhouplo hudebníka na první příčku před takové umělce jako Prince, Rolling Stones, Radiohead nebo Jay-Z. Springsteenova hudba je určující pro celou jednu generaci – na kontě má více než 120 milionů alb prodaných na celém světě a bezpočet ocenění včetně ohromujících dvaceti cen Grammy.