ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8470 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hudební divadlo Karlín uvede činoherní kus Včera tě zabiju!

0 Redakce 3.5.2011

Hra jednoho z nejpopulárnějších současných anglických dramatiků Alana Ayckbourna bude výjimečným činoherním představením v karlínském divadle, jehož doménou jsou opereta a muzikály. Vedení Hudebního divadla Karlín nasazení komedie považuje za experiment, k němuž sáhlo, aby zaplnilo volné termíny v pondělí a úterý, kdy mají členové orchestru volno. Premiéra hry Včera tě zabiju! je naplánována na 7. listopadu

Nynějších 921 míst bude z akustických důvodů a kvůli výhledu diváků při činohře omezeno na zhruba 460 v přízemí. Podle režisérky Jany Kališové může být problémem akustika divadla, kde se obvykle činohra nehraje.

V hlavních rolích inscenace, která se v originále jmenuje Communicating doors (Spojovací dveře), budou v roli obchodníka Reece alternovat Václav Vydra a Miroslav Vladyka, obchodního partnera Juliana ztvární Marek Vašut nebo Filip Blažek a role prostitutky Phoebe nabídne alternaci Nely Boudové a Mirky Pleštilové.

Významnou úlohu v komedii s prvky detektivního příběhu hrají dveře, kterými jednotlivé postavy v přesně načasovaných momentech přicházejí a odcházejí. Jedny z dveří fungují jako stroj času a dávají postavám možnost procházet do minulosti. Světová premiéra komedie Včera tě zabiju! se uskutečnila 2. února 1994.

Tvůrce hry Alan Ayckbourn působí mimo jiné jako profesor současného divadla na Oxfordské univerzitě. Jeho komedie byly přeloženy do více než 30 jazyků a získaly četná ocenění.

rwi