ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7899 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hudba vlámských mistrů v renesanční Praze zahájí Barokní podvečery

0 jsk 21.9.2022

Vokální soubor Cappella Mariana připravil na 10. října od 19.30 hodin dramaturgicky jedinečný koncert v působivém prostředí kostela sv. Salvátora v Anežském klášteře.

Program úvodního koncertu Barokních podvečerů představí hudbu renesanční Prahy a zaměří se na méně známé vlámské skladatele z počátku šestnáctého století, jako byli Johannes Tourout, Wulfaert Hellinck a Pierre de Bonhomme, jejichž díla překvapí kompozičním mistrovstvím. České skladatele, kteří čerpali z odkazu franko-vlámských mistrů, v programu zastoupí Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic a Jan Sixt z Lerchenfelsu a potvrdí vysokou úroveň domácí produkce.

„Praha byla v šestnáctém století důležitým kulturním centrem, v němž vznikaly unikátní hudební skvosty, z nichž některé jsou dodnes neprávem zapomenuty. Dochované prameny z doby kolem roku 1500 svědčí o zásadním pronikání zahraničního repertoáru a jeho vlivu na tvorbu domácích skladatelů,“ vysvětluje Vojtěch Semerád, umělecký vedoucí vokálního souboru Cappella Mariana (na snímku).