ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12710 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hřebíčková s Onufrákovou budou meditovat ve Švandově divadle

0 Richard Winter 3.9.2014

Sezónu ve Švandově divadle a zároveň nový cyklus Intimní rozhovory zahájí v suterénním Studiu smíchovské scény herečky Petra Hřebíčková (na snímku) se Zuzanou Onufrákovou. Ty se zde představí 18. října v premiéře hry Hřebíčková s Onufákovou lehce meditují aneb Děvky od Arbesa.

Novou inscenaci režiséra a spoluautora Doda Gombára inspiroval tentokrát nejen kolorit smíchovské čtvrti zahrnující i dvě barvité postavičky z Arbesova náměstí, ale hlavně temperament, nápady a také smysl pro humor a sebeironii obou hereček.

“Petra a Zuzana se tu podobně jako v ringu utkají ve čtyřech různých příbězích, z nichž jeden pojmou jako improvizaci postavenou na střetu svých rozdílných temperamentů a povah,” prozrazuje dramaturgyně Lucie Kolouchová.

Všechny příběhy však bude i něco spojovat. “Budou nečekané, drzé, odlehčené, sem tam i trochu šokující, ale rozhodně plné tvůrčí a ženské energie obou hereček, které se do představení pustily s velikou chutí a vervou. Divákům tak hra nabídne čerstvý pohled na divadlo, herectví a život obecně,” dodala dramaturgyně k prvnímu dílu cyklu Intimních rozhovorů.

V cyklu se do konce sezóny chystají ještě další tři překvapivá setkání dvou osobností různých osudů, světonázorů i dob. “Těžištěm Intimních rozhovorů je dialog, rozhovor bez kompromisů, ve kterém nahlédneme do svých vlastních kuchyní i do ložnic světa,” podotkl Gombár. Ten jako umělecký šéf zve do Švandova divadla i další zajímavé divadelníky a autory. “Schůzku na nejvyšší úrovni” tu po něm zaranžuje režisérka a dramatička Viktorie Čermáková.

Její hra Vladimir Putin a Vasil Biľak stojí u trezoru by měla mít premiéru 31. ledna 2015.