ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14843 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hřebejkovy Líbánky míří od 22. srpna do kin

0 Richard Winter 14.8.2013

Hřebejkovy Líbánky odměněné v soutěži karlovarského festivalu Cenou za režii míří od 22. srpna do kin. Budou uvedeny na prestižních festivalech v Torontu a jihokorejském městě Pusan, který je největší filmovou akcí na asijském kontinentu. Snímek koupil mezinárodní prodejce, takže by se měl objevit i v zahraničních kinech.

Líbánky Hřebejk natočil podle scénáře Petra Jarchovského. Oba filmaři je označují za závěrečný díl trilogie zahájené Kawasakiho růži a rozvinuté v Nevinnosti. Představitelka hlavní ženské role Aňa Geislerová je držitelka pěti Českých lvů, z nichž dva má za výkony ve Hřebejkových snímcích. V Líbánkách účinkovala pod Hřebejkovým vedením už počtvrté. Hraje ženu, která se ve svůj svatební den musí vyrovnat se situací, která může ovlivnit její právě začínající manželství i celý další život.

Děj psychologickému thrilleru se odehrává v rozmezí pouhých dvou dnů. Nevěsta a ženich Radim, ztvárněný Stanislavem Majerem, tvoří půvabný pár; oba však už prošli neúspěšným manželstvím. Jsou odhodláni zkusit to znovu a přesvědčeni, že tentokrát to vyjde. Na svatební hostině se však náhle objeví nezvaný host.

Podle Hřebejka je příběh cenný v tom, že jeho zápletka není nijak výlučná. V dalších rolích se objeví Kristýna Fuitová, Jiří Černý, Jiří Šesták a David Máj.