ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20240 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hrdinka thrilleru Tíha nenávisti se zrodila ve zlověstné atmosféře jižanské močálovité krajiny

0 Richard Winter 21.12.2016

Na oltáři starého kostela přibývá zavražděných žen…Nakladatelství Vyšehrad přichází s románem Tíha nenávisti jižanského spisovatele Johna Harta, brilantního vypravěče temných příběhů z maloměsta Severní Karolíny, kde vyrůstal a žije. Jediný autor v historii, jenž získal dvakrát za sebou ocenění Edgar Allan Poe Award, stvořil statečnou a působivou postavu. A když k tomu přičtete zlověstnou atmosféru močálovité krajiny jako z Temného případu, není divu, že Hartovy knihy hltají čtenáři více než 70 zemí světa.

Elizabeth Blacková nemá přátele ani obvyklé záliby. Má ráda boj a hon. Posledních třináct je policistkou v rodném městě v Severní Karolíně. Právě vysvobodila ztýranou osmnáctiletou dívku ze sklepa opuštěného domu, kde ji mučili dva únosci. Oba muži zůstali na místě mrtví – s těly provrtanými osmnácti střelami. Někteří lidé obviňují Elizabeth z policejní brutality a vyhrožují obviněním z dvojnásobného zabití. O pár dní později je na oltáři polorozpadlého kostela v lese za městem nalezeno tělo uškrcené mladé ženy.

Vražda připomíná dávný zločin, za který byl odsouzen policista Adrian Wall, někdejší kolega Elizabeth. Ten byl právě po třinácti letech ve vězení propuštěn na podmínku a okamžitě se ocitá v podezření. Všichni až na Elizabeth jsou přesvědčení, že začal znovu vraždit. Překvapivé zvraty vedou čtenáře do temných zákoutí zdánlivě poklidného maloměstského života i do nelítostného světa věznice a rozsáhlých neprostupných bažin. Příběhem zároveň prochází muž, který jako sotva postřehnutelný přízrak sleduje svůj vlastní hrozivý cíl.

John Hart (1965) vyrůstal a žije v Severní Karolíně, kam umístil své dosavadní romány. Za první dva z nich dostal jako jediný autor v historii dvakrát za sebou ocenění Edgar Allan Poe Award, udělované největším sdružením profesionálních autorů detektivek ve Spojených státech. Rovněž získal ceny Barry Award, SIBA Book Award a Ian Fleming Steel Dagger. Jeho knihy vyšly ve třiceti jazycích a znají je čtenáři ve více než sedmdesáti zemích.

Tagy: