ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4857 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hravá světla nebo přítmí sklepů, koncerty či výstavy? Víkend je tady!

0 Lucia Daňková 25.4.2014

Korben Dallas                                          25. a 26.4.2014

Slovenská kapela, která se pražskému publiku představila zhruba před dvěma měsíci v rámci společného koncertu s kapelou Zrní, se vrací. Za většího zájmu médií ale také publika. Koncerty jsou totiž hned dva. Proběhnou v klubu Jazz Dock na Smíchově v pátek 25.dubna a v sobotu 26.4.2014. Od své poslední návštěvy stihla kapela Korben Dallas získat tři ceny Radio Head Awards – za nejlepší desku, song a živé hraní. Jejich debutová, příjemně melancholická a hudebně i textově velmi povedená deska Karnevalová vrana teď míří k nám. Živě jsou prý Korben Dallas “drsně rockovou dojemnou alternativou z Bratislavy”, tak v Jazz Docku uvidíme a uslyšíme.

Robbie Williams swingující …..               sobota 26.4.2014

Robbie Williams je zpátky v Praze, dorazí, aby se pochlubil novým studiovým albem, na kterém se po čase opět vyznává ke své lásce ke swingu. Nové album vyšlo 15. listopadu pod názvem “Swings Both Ways“ a obsahuje sedm předělávek klasických swingově laděných songů a šest novinek, které Robbie dal dohromady se svým dlouholetým přítelem Guy Chambersem. Koncert v pražské O2 aréně ještě není vyprodaný, lístky dostanete přes sazkaticket.cz.

Motol Motolice 2014                                     sobota 26.4.2014

Už osmé pokračování má před sebou festival Motol Motolice. I díky vaší účasti mohli pořadatelé předat v uplynulých letech Nadaci Národ dětem téměř jeden milion korun českých. 100% zisku půjde i tentokrát ze vstupného na účet nadace.Těšit se můžete na SUNFLOWER CARAVAN, TATA BOJS z Hanspaulky nebo DANa BÁRTu a ILLUSTRATOSPHERE. Akce odstartuje v Břevnovském klášteře v 15hodin.

LUSTR jak jej neznáte                    25.-27.4. 2014

LUSTR je první festival mladých českých a slovenských ilustrátorů, který se uskuteční od pátku 25. do neděle 27. 4. 2014 v galerii Art Salon S MICRONA v Praze. Třídenní festival s navazující výstavou, která potrvá do 30. 6., představí to nejlepší z české a slovenské autorské ilustrace. K vidění budou díla známých ilustrátorů jako Jaromír 99, David Böhm a Jiří Franta, Vladimír 518, Tomski&Polanski nebo Daniela Olejniková, Kateřina Kynclová, Daniel Špaček a mnoho dalších. Festival přiblíží práci ilustrátorů a a to, s čím se denně setkávají, s jakými nástroji pracují či jaké otázky při své práci řeší.

Poklady z vrcholu Bílé věže                       24.4. – 4.5.2014

Muzeum východních Čech v Hradci Králové otevřelo výstavu předmětů nalezených v pouzdrech ukrytých v makovici na vrcholu Bílé věže, která je hradeckou dominantou. Vystavené jsou například stříbrné mince, různé listiny, například Soupis právovárečných občanů města Hradce Králové z roku 1839 či kolorované kresby uniforem hradeckých městských ostrostřelců. Výstavu 30. dubna doplní přednášky k historii ukládání a otvírání pouzder z vrcholu Bílé věže a archeologickému průzkumu.

Kutná hora – videomaping                sobota   26.4.2014

Do projektu CZECH THE LIGHT se zapojili významní čeští i zahraniční umělci a na svých zastávkách po Česku předvedou své umění divákům, v těchto dnech v Kutné hoře. Jakub Nepraš, Rony Plesl, Vladimír 518, František Skála, Josef Šafařík, uskupení The Macula, Wayne Garrett, Caitlind Brown a další. 25. a 26. dubna se po setmění odehraje hlavní program kutnohorské zastávky CZECH THE LIGHT. Netradiční divácký zážitek připraví české umělecké uskupení The Macula, které se proslavilo např. videomappingem na Staroměstský orloj, kostel sv. Ludmily v Praze nebo budovu muzea v Liverpoolu. V Kutné Hoře představí svou tvorbu originálním videomappingem s názvem „Spectrum“, který budou promítat na Chrám sv. Barbory vždy od 21:00 do 24:00 v intervalu po 15 minutách.

Festival otevřených sklepů – Jaro pod Pálavou 2014      26.-27.4.2014

6. ročník Festivalu otevřených sklepů zahájí jarní festival v Mikulovské vinařské podoblasti. Kromě vinařů z věhlasné vinařské obce Pavlov otevřou své sklepy o víkendu 26. a 27. dubna také vinaři v Horních a Dolních Věstonicích, Strachotíně a Popicích. Pokud máte rádi vína z této oblasti určitě si návštěvou sklepů uděláte radost.