ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7034 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hranaři jsou dalším filmem inspirovaným kmotrem Mrázkem

0 Redakce 1.12.2011

Debut režiséra Tomáše Zelenky nazvaný Hranaři je dalším akčním thrillerem, který podobně jako seriál Expozitura neskrývá inspiraci osudy vládce podsvětí Františka Mrázka. Natočil ho debutující režisér Tomáš Zelenka podle scénáře Oto Klempíře a Jiřího Hubáčka. V hlavních rolích se objeví Saša Rašilov, Miroslav Etzler, Kateřina Brožová, Vilma Cibulková, Jiří Langmajer a Martin Dejdar. V tuzemských kinech objeví 1. prosince.

Hlavním tématem Hranařů je organizovaný zločin tahající za politické nitky. Snímek, jehož rozpočet dosáhl 55 milionů korun, vzbuzuje otázky, ale neposkytuje jednoznačné odpovědi. Filmaři chtěli ukázat současné podnikatelské a politické prostředí, kde osamělý hrdina bojuje proti zkaženému establishmentu.

Dramatický příběh se rozehrává kolem velké zakázky, z níž měly podle zaběhnutých pravidel putovat vratky na zaběhnutá vyšší místa. Jeden z aktérů se však rozhodne pro sólový postup. Systém se zadrhne, protihráči volí krajní řešení.

Filmový výtvarník Martin Martinec zasadil příběh do prostředí luxusních kanceláří, barů a vil, na ministerstva i do parlamentu i místností odposlouchávacích zařízení. Režisér Zelenka byl desítky let pomocným režisérem domácích i zahraničních filmařů. S tématem svého filmu osobní zkušenost prý naštěstí nemá, ale zná ty, co se v tom dobře orientují.

rwi