ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29336 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hra o čas, skandinávské drama a lyžování pro nenáročné

0 Lucia Daňková 27.12.2013

Řemesla a tradice v ZOO,  Betlémy na Hradě

Staročeská řemesla a tradice – pražská ZOO od pátku 27.prosince až do neděle 29.prosince připravila program pro rodiny s dětmi. Malí i velcí návštěvníci si například vyrobí svíčku ze včelího vosku, ti nejmenší pak zjistí, jak funguje kolovrátek nebo co dělá dráteník. V sobotu bude navíc k vidění Živý betlém a to v podání herců Divadla Apropos. (10-16h)

V dejvickém kostele sv. Matěje jsou až do 2.února k vidění perníkové jesličky. Zhruba 250 figurek můžete tento víkend obdivovat od 14 – 17h. Pokud vyrazíte na Hrad neopomeňte Chlebový betlém a to v katedrále sv. Víta. (so 9-15:40h, ne 12-15:40h)

Hamlet s jointem na prknech divadla

Na sklonku roku měl premiéru na prknech Švandova divadla Hamlet – pro tuto scénu představení nastudoval Dan Špinar – dnes večer v sedm je na programu 2.repríza. Špinarův Hamlet má zatím pozitivní kritiky . V hlavní roli Hamleta se představí Patrik Děrgel.

Hra o čas Petra Nikla

Praze opět vystavuje Petr Nikl – Městská knihovna na Mariánském náměstí hostí výstavu Hra o čas. Jde o fotografie, kresby nebo obrazy. K vidění jsou i vizuálně hudební performance a leit motivem, jak už název výstavy napovídá je fenomén plynoucího času.

Kam na lyže?

O víkendu bude v okolí Prahy v provozu jen největší krajské středisko Monínec a areál v Chotouni u Prahy, kde mají zásoby technického sněhu. Na sjezdovkách na Monínci leží 15 do 30 centimetrů technického sněhu. V provozu bude horní i dolní část střediska. V Chotouni budou v provozu dvě hlavní sjezdovky. Uzavřen zůstane dětský areál.

Horské lyžařské areály v Pardubickém kraji jsou navzdory teplému počasí téměř plně v provozu. Lyžaři mohou zamířit do Dolní Moravy pod Králickým Sněžníkem nebo do Červené Vody či Čenkovic na Orlickoústecku. Vleky jezdí také v Hlinsku na Chrudimsku. V Dolní Moravě je otevřeno téměř osm kilometrů sjezdových tratí,na nichž leží v průměru 30 centimetrů sněhu. V sobotu a v neděli bude přístupná i poslední sjezdovka B.

Díky velkým zásobám technického sněhu mohou lyžaři využívat Mlýnickou sjezdovku v Červené Vodě. Zhruba v poloviční délce a zúžené šířce je otevřená také Heroltická sjezdovka.

V Čenkovicích se dosud jezdí na Třebovské sjezdovce a sjezdovce Vigona, i když ta již začíná pociťovat nedostatek sněhu.

V níže položených oblastech jsou sjezdové areály uzavřené. Výjimkou je Hlinsko na Českomoravské vrchovině, kde bude i o víkendu připravena jedna sjezdovka a dva vleky.

 

Tagy: , ,