ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5481 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hra Konzervativec se blíží derniéře

0 jsk 28.1.2020

Konzervativec, hra o významu oslav dějinných událostí, měla v Divadle Komedie premiéru symbolicky 28. října 2018. Sté narozeniny Československé republiky byly ostatně jedním z impulzů k jejímu vzniku. Zájemci o návštěvu tohoto pozoruhodného představení by si měli pospíšit, protože hra bude na programu Divadla Komedie již jen dvakrát: ve čtvrtek 6. února a ve středu 18. března, kdy proběhne derniéra. Spolu se Stanislavem Majerem, excelujícím v hlavní roli, v Konzervativci hrají Petr Vančura a Michal Noga.

Máme dojem, že umíme určit, kdy přesně se co stalo. Věříme v posloupnost. V časovou osu. Mnohé věci a události jsme očíslovali. Války a republiky mají své dané pořadí, víme co a kdy slavit. Ve skutečnosti však máme jen moře času. (Moře, které nás jednou pohltí.) Každá minuta pohromadě je zázrak, zastavme se tedy na chvíli a uctěme společně přítomný okamžik.

Inscenací Konzervativec pokračuje spolupráce autora Davida Zábranského, režisérky Kamily Polívkové a herce Stanislava Majera, která započala úspěšnou hrou Herec a truhlář Majer mluví o stavu své domoviny (dodnes uváděnou ve Studiu Hrdinů).

Tagy: