ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24988 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Houstnoucí groovy z Německa ve čtvrtek zaplní pražskou náplavku

0 Redakce PLAY.CZ 27.5.2014

Ve čtvrtek 29. Května zahrají v galerie A(VOID) na pražské náplavce německé kapely Radare a Krautstomper. Krásné druhé podpalubí plovoucí galerie zaplní pomalé houstnoucí groovy a povznášející pocit z tíživých melodií.

RADARE jsou dobře utajený klenot německé alternativy původem z Wiesbadenu. Temné melodické proudy, dynamická rytmika postupující od rozvláčných groovů k zvířeckostem, napětí nejlepších Morriconeho soundtracků a úsporně ale silně využitý trombón. Z těchto prvků skládají Radare uhrančivou koncertní náladu, díky níž patřil poslední pražský koncert k nejlepším klubovým událostem podzimu 2011.

Stejně jako při hraní, i v nahrávání Radare nespěchají. Poslední alba Infinite Regress (viz také Aristotelovy Druhé analytiky, kosmologický argument pro existenci Boha a Popperova kritika) a Hyrule vydali v letech 2010 a 2011. Nová deska se prý připravuje a skladby z ní zazní na Náplavce.

Kdyby se Tool zbavili artrockové pózy, mohli si taky takhle švitořit, píše jeden z recenzentů eponymního debutového EP berlínského tria KRAUTSTOMPER. Místo basy mají prolínající se riffy kytar, jako bridge slouží úryvky starých filmů, které instrumentální tvorbě dodávají exaltovaný hrozivý kontext.

http://krautstomper.bandcamp.com/track/oranje

Jak se v den 17. výročí úmrtí Jeffa Buckleyho sluší, koncert se odehraje na vodě. A to v unikátním prostoru lodi A(VOID) – resp. jejím větším druhém podpalubí, které jinak slouží pouze galerijním účelům. Kvůli policejní hodině začne v 19.30. Vstup přijatelně nízký (150 Kč).

plakatek_narozeninyRJ