ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5079 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hostem letošního Světa knihy bude Saudská Arábie

0 Redakce 5.5.2011

Již 17. ročník mezinárodního veletrhu Svět knihy, který se odbude ve dnech 12. až 15. května v Praze na Výstavišti, bude letos ve znamení literatury arabských zemí a také elektronických knih. Festivalu se zúčastní 57 zahraničních hostů z celkem 47 zemí, což je historický rekord této již prestižní akce.

Na veletrhu se v rámci arabské  literatury představí knihy od egyptského autora Chálida Biltagího nebo rodáka z Bejrútu Hasana Balásima, přijede ovšem také řada jiných arabských autorů z mnoha zemí.

Nedílnou součástí  veletrhu je i udílení literárních cen. Za zmínku stojí  například Cena Jiřího Ortena 2011, která je určena autorům do třiceti let. Mezi jejími laureáty jsou z minulých let Michal Viewegh, Jaroslav Rudiš nebo Petra Soukupová. Letos se o ni uchází Jaroslav Balvín, Zuzana Frantová a Františka Jirousová.

Poprvé bude na veletrhu udělena i cena Jiřího Theinera za významnou propagaci české literatury v zahraničí. Dostane ji polský autor a překladatel Andrzej Jagodzinski, který do polštiny přeložil kompletní dílo Václava Havla a Milana Kundery.

JŠp