ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8552 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Horor On se bojí míří do kin

0 jsk 21.4.2023

Ari Aster platí za jednoho z nejzajímavějších a nejinovativnějších tvůrců současnosti. Mezi jeho fanoušky se řadí i režiséři Martin Scorsese, Bong Joon-ho či Paul Thomas Anderson.

Čerství držitelé Oscara za film Všechno, všude, najednou spojili s Asterem již potřetí síly, do hlavní role obsadili hereckého chameleona Joaquina Phoenixe a dali vzniknout jejich zatím nejambicióznějšímu projektu On se bojí.

Je eklektickou žánrovou podívanou, ve které se úzkostný samotář Beau vydává na šílenou pouť plnou neočekávaného dobrodružství. Od 20. dubna budou moci díky distribuční společnosti Aerofilms vidět tento mimořádný audiovizuální počin, který rodí jednou za dekádu, i diváci v České republice.

Snímek, který sám označuje za „židovského Pána prstenů“, nosil Aster v hlavě více téměř patnáct let. Magazín Indiewire o něm říká, že „zkoumá, jak křehké může být bezpečí bezpodmínečné lásky, jako málokdo“, magazín Deadline mu předvídá velkou budoucnost a tvrdí, že „má nakročeno k tomu, stát se kultovní klasikou“. Sami tvůrci označuji On se bojí za film, který „bylo nutné natočit.“

Tagy: ,