ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4345 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hornista Radek Baborák vydává dvě nová alba

0 jsk 18.11.2021

Tvůrčí spolupráce hornisty a dirigenta Radka Baboráka a vydavatelství Animal Music přináší další dvě nahrávky. Na albu písní Gustava Mahlera ze sbírky Chlapcův kouzelný roh v nových aranžmá doprovází jeho Baborák Ensemble přední české operní pěvce Kateřinu Kněžíkovou, Markétu Cukrovou a Adama Plachetku. Na albu koncertů pro lesní roh a orchestr Jiřího Pauera a Reinholda Glièra je naopak Radek Baborák sólistou a tato zásadní hornová díla dvacátého století přednáší za doprovodu Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK vedeného šéfdirigentem Tomášem Braunerem.

Mahlerovské album Des Knaben Wunderhorn vyjde 19. listopadu. Sestává ze dvanácti písní stejnojmenného cyklu a obsahuje též dvě instrumentální skladby, Adagietto z páté symfonie a Blumine, která původně byla (později vyřazenou) částí Mahlerovy první symfonie. Repertoár je pro účely alba upraven na míru špičkových hráčů Baborákova komorního souboru. Autory aranžmá jsou Tomáš Ille a Radek Baborák.

Na albu Horn Concertos, jež vyjde 26. listopadu, přinášejí Radek Baborák a Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK s šéfdirigentem Tomášem Braunerem dvě zásadní, přitom málo nahrávaná díla hornové literatury dvacátého století, Koncerty pro lesní roh a orchestr Jiřího Pauera (1919–2007) a Reinholda Glièra (1875–1956), vzniklé během padesátých let v šestiletém rozestupu.

Album Horn Concertos bude pokřtěno u příležitosti koncertů Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK s Tomášem Braunerem ve Smetanově síni Obecního domu ve dnech 24. a 25. listopadu, na nichž Radek Baborák přednese právě Pauerův hornový koncert. Kmotry alba na prvním z uvedených koncertů se stanou Anna a Ondřej Brouskovi.

(foto: Zuzana Bonisch)