ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7335 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Horkýže slíže mají nový klip

0 Redakce 26.2.2010

Slovenská crazypunková  skupina Horkýže slíže natočila před několika dny nový videoklip. Je k písničce Vojak z jejich loňského alba 54 dole hlavou.

Podle informací z tábora kapely provázelo natáčení katastrofální počasí. Sněžilo, foukal silný vítr a teplota se pohybovala hluboko pod bodem mrazu. Kapela tedy zažila pravou ruskou zimu, což ostatně odpovídá i obsahu písničky, ke které záběry pořizovala. Podmínky smysluplně dobarvily příběh čtyř ruských vojáků. K dosažení uvěřitelnosti proto nakonec nebylo třeba žádných hollywoodských efektů, jak kapela prý původně zamýšlela.

Ve videoklipu účinkuje i excentrická slovenská milionářka Nora Mojsejová. Jak už bývá u kapely zvykem, žena o svém účinkování  v klipu pranic netuší. Režie dílka se ujala sama kapela.  

Horkýže slíže měli v minulosti několikrát problémy s lidmi, o kterých ve svých písničkách zpívali, či kteří se objevili v jejich videoklipech. Slavný je například spor s moderátorem Jožem Pročkem, o němž formace z Nitry zpívali s písničce Denník na albu Kýže sliz (2002). Pročko nejprve uvedl, že čtveřici zažaluje, posléze ale otočil a řekl, že slova o žalobě měla být stejný vtip, jakého se Horkýže slíže dopustili na něm.

JŠp