ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13089 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Horkýže slíže činí své první kroky na poli literatury

0 Redakce 26.11.2008

… a pracují s tour manažerem Sex Pistols!

Úspěšní slovenští hitmakeři Horkýže slíže se poprvé představí jako spisovatelé. Lídr skupiny Peter „Kuko“ Hrivňák už před pár dny představil veřejnosti ukázky z připravované knihy Smaragdové oči na mezinárodním knižním veletrhu Bibliotéka v Bratislavě.

Mali sme pretlak nápadov, ale hlavne to boli texty, ktoré se nedarilo zhudobniť, preto sa odkladali na knihu. Samozrejme motivácia prečo sme napísali knihu, pramení aj z toho, že chceme našim fanúšikom dať opäť niečo nové,“ přibližuje Kuko okolnosti vzniku knihy, s kterou muzikantům pomáhal jejich dlouholetý kamarád Daniel Steel Kvasnica.

Kniha má vyprávět příběh fiktivní nitranské kapely Smaragdové oči, která omylem přišla do kontaktu s místním podsvětím, a také o jejich fanouškovi Martinovi, který se stal jejich nejlepším kamarádem. Příběh, nad kterým, jak skupina slibuje, se čtenář pobaví i pohorší, byl údajně inspirován skutečnými událostmi a ukazuje, kam až člověka můžou dohnat drogy. Nevyhnutelně vyvstává otázka, do jaké míry se osud Smaragdových očí podobá vlastnímu osudu Horkýže slíže. „Osudy ani nie, skôr duša je spoločná. Dialógy Smaragdových očí vyšli z úst Horkýže slíže. Používajú starú zelenú Volgu ako používali Horkýže slíže a hrajú tú istú muziku. Charakteristika členov je identická tak na 50%,“ vysvětluje Kuko.

Kniha Smaragdové oči vychází 10. prosince u slovenského vydavatelství Legenda. Do 7. prosince si ji můžou i čeští fanoušci objednat v předprodeji na webu www.elegenda.sk a získají slevu 15%. Od 10. prosince bude pak kniha v běžné knižní distribuci i v České republice.

Součástí knihy bude i multimediální CD s fotogalerií a se zbrusu novou písní Blues zo starej ubytovne, kterou právě skupina poslala i do českých rádií. Vychytávkou nové skladby je speciální host – tour manažer kapely Sex Pistols, bubeník Neil Stewart McLaren (40), se kterým se Horkýže slíže seznámili na letním festivalu Hodokvas. „Mali sme šatňu hneď vedľa Sex Pistols. Neil bol s nimi ako tour manažer a keď počul, ako som si bluesovú pesničku brnkal na gitare, hneď sa mu zapáčila,“ vzpomíná Kuko. Neil Stewart McLaren, který ve skladbě Blues zo starej ubytovne hraje na kytaru a zpívá v ní anglické verše, si při rozhovorech nenechal ujít možnost zavtipkovat: „Hlavně řekněte všem, že mám velké přirození….“

–red–