ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29899 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hollywoodu se nejméně vyplácí Drew Barrymore

0 Redakce 7.11.2011

Nejvíc přeplácenou hollywoodskou hvězdou je Drew Barrymore. Uvádí to časopis Forbes, který sestavil seznam 40 nejlépe placených hollywoodských herců. Pořadí sestavil na základě komerční úspěšnosti filmů z posledních pěti let, v nichž se tito herci objevili v hlavní roli. Vyšlo jim, že v případě Barrymore distributoři získali na tržbách v průměru jen 40 centů za každý dolar, který herečce zaplatili jako honorář.

Forbes nezapočítal animované filmy, kde herci namluvili některé postavy, neboť v takovém případě podle časopisu diváky do kina netáhne herecká hvězda.

Barrymoreová se dostala do čela žebříčku kvůli komedii Všichni jsou v pohodě z roku 2009, která utržila celosvětově jen zhruba 16 milionů dolarů. Ještě větším propadákem byl romantický film Štěstí ve hře z roku 2007, jehož tržby byly poloviční.

Na druhé místo žebříčku přeplácených hvězd se dostal Eddie Murphy. Po úspěšných komediích z 80. a 90. let například komedie Tak si představ z roku 2009 v kinech vydělala jen 22 milionů dolarů, přičemž náklady na její natočení byly 55 milionů dolarů. Murphyho filmy tak v průměru vydělaly 2,70 dolarů za každý dolar hercova honoráře. Na rozdíl od Barrymoreové ale nebylo prodělečné už jen jeho angažování.

Do první desítky nejvíce přeplácených celebrit se ale dostali i držitelé Oscara Denzel Washington, Nicolas Cage, Nicole Kidman či Reese Witherspoon.

rwi