ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17125 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hollywoodský herec Paul Walker zahynul při autonehodě

0 Richard Winter 2.12.2013

Hollywoodský herec Paul Walker, hvězda filmové série Rychle a zběsile, zahynul v sobotu ve věku 40 let při autonehodě. K tragédii došlo severně od Los Angeles. Podle prohlášení z oficiální facebookové stránky herce Walker seděl ve chvíli nehody na sedadle spolujezdce ve voze svého přítele. Zanechal po sobě 15letou dceru Meadow.

Místní policie uvedla, že oba pasažéři červeného Porsche zahynuli po nárazu vozu do sloupu osvětlení a do stromu. Oba měli namířeno na charitativní akci organizace Reach Out Worldwide, kde se sbíraly prostředky na pomoc lidem zasaženým tajfunem na Filipínách. Podle vyšetřovatelů hrála při nehodě roli vysoká rychlost.

Posledním dokončeným filmem s Walkerem je thriller Hours, drama otce snažícího se zachránit novorozené dítě po úderu hurikánu Katrina. Snímek má jít do kin v prosinci.

Walker naposledy pracoval na sedmém díle série Rychle a zběsile, která ho nejvíc proslavila. Natáčení začalo v září. Šestý díl měl přitom premiéru teprve letos v květnu. Stal se nejvýdělečnějším snímkem série, když si dosud připsal celosvětové tržby ve výši 788 milionů dolarů. Akční filmy Rychle a zběsile pojednávají o ilegálních závodech rychlých automobilů v ulicích. Walker v nich ztvárnil postavu policisty Briana O’Connera.

“Paul byl 14 let skutečně jedním z nejmilovanějších a nejrespektovanějších členů naší studiové rodiny a tato ztráta je zdrcující pro nás, pro každého, kdo se podílel na filmech Rychle a zběsile, a pro nespočet fanoušků,” uvedla společnost Universal Studios.

Walker se často objevoval v reklamách. V roce 1987 si zahrál postavu profesora Benneta ve snímku Příšera z šatníku a upozornil na sebe v televizním seriálu Throb.

Tagy: