ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6400 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hlavním tématem cestovatelského festivalu Go Kamera bude Indie

0 Redakce 6.1.2012

Hlavním tématem cestovatelského festivalu a festivalu dokumentárních filmů s cestovatelskou tematikou Go Kamera bude Indie. Festival bude po jedenácté hlavním doprovodným programem turistického veletrhu Go a Regiontour, který se uskuteční 12. až 15. ledna na brněnském výstavišti. Festival je součástí Veletrhu cestovního ruchu.

Festival otevře redaktor Českého rozhlasu Jaromír Marek, který v Indii dlouhodobě žil. Dále vystoupí mimo jiné hudebník Ondřej Hejma, který bude mluvit o cestě autostopem do Indie. Jednou z nejznámějších osobností, která na festivalu vystoupí, je Erich von Däniken. Švýcarský spisovatel a lovec záhad svůj příspěvek věnuje záhadám a tajemstvím Egypta. Rakouský cestovatel a dobrodruh Bruno Bauman se bude věnovat hoře Kailas, jednomu z tibetských posvátných míst.

S Indií bude spojeno 15 z celkových 40 přednášek a filmových projekcí festivalu. Zbylých 25 příspěvků je vybráno tak, aby pokrývaly zajímavá místa na všech pěti kontinentech.

Veletrh cestovního ruchu, jehož je cestovatelský festival součástí, se zaměřuje na propagaci cestovního ruchu v regionech (Regiontour) a výjezdového cestovního ruchu (Mezinárodní veletrh průmyslu a cestovního ruchu GO).

rwi