ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8890 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hlavní role v Půlnoční zpovědi stála miliony

0 jsk 5.5.2023

Televizní minisérie stanice Prima nazvaná Půlnoční zpověď odstartuje nečekanou smrtí Marianny Krausové (Denisa Nesvačilová), která zapomněla tajemnou luxusní tašku s šokujícím obsahem u své terapeutky v podání Markéty Plánkové.

Netrvá dlouho a tašku otevře. Jakmile zjistí, co je uvnitř, lapá po dechu. Diamantové šperky se stanou hlavním hybatelem děje a také jednou z nejdražších rekvizit celého seriálu.

Markéta Plánková coby Stela najde „ukradené diamanty“ a rozhodne si je ponechat, dokud nezjistí, čí jsou a jak se dostaly k Marianně Krausové. A aby měla jistotu, co vůbec drží v ruce, rozhodne se je odnést k soudní znalkyni a své klientce Sabině Laurinové alias Renatě Hruškové.

„Mít na place neustále originální diamanty v hodnotě milionů bylo z bezpečnostních a pojistných důvodů nemožné,“ osvětluje hned na začátku producentka a jedna z autorek seriálu Kateřina Bártů. Proto pravé diamaty nepředvídatelně střídaly ty falešné.

„V některých případech se používaly falešné šperky a bižuterie, ale v blízkých záběrech by bylo poznat, že nejde o diamanty, a tak jsme měly na natáčení zapůjčeno několik drahých originálů,“ prozrazuje režisérka a autorka Jitka Bártů.

Šperky, které měla u sebe Stela z lupu doma nebo si je zkouší u Alberta, jsou skutečné diamanty v bílém zlatě. Stejně tak, když je oceňuje Renata, aby určila jejich hodnotu. O tom, co drží v ruce, měly herečky jen nejasné tušení.

„Věděla jsem, že to jsou hodnotné šperky, ale netušila jsem, jak moc. Možná, že kdybych to věděla, tak by se mi třásly ruce. Hrála jsem odbornici, která šperkům rozumí, tak se mi možná třásl jen hlas,“ vysvětluje se smíchem Sabina Laurinová.

A jak se s hlavní hvězdou zacházelo na place? V rukavičkách a s ostřížím zrakem. „Samozřejmě se s nimi zacházelo úplně jinak než s běžnými rekvizitami. Měly svoji diskrétní ochranná a bezpečnostní opatření, a dokonce ani štáb přesně nevěděl, ve kterém záběru se bude točit s originály, a kdy to bude jen bižuterie,“ uzavírají sestry Bártů.