ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9931 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hlavní hvězdou Colours Of Ostrava bude Björk

0 Redakce 15.12.2011

Mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava přivítá v červenci příštího roku jednu z nejvěhlasnějších a nejvlivnějších hudebních osobností 21. století – islandskou zpěvačku Björk. Pořadatelé to uvedli včera. Björk na ostravské přehlídce představí nový multimediální projekt Biophilia vycházející ze stejnojmenného alba, které vyšlo v říjnu.

Je to pro nás velká čest i splněný dlouholetý sen,“ říká Zlata Holušová, ředitelka festivalu. „Snad žádný festival na světě přitom meditaci Björk o vztahu hudby, přírody a techniky nemůže nabídnout unikátnější prostředí. V industriálním areálu bývalých dolů a hutí se pomyslně prolnou těžební věže a obří pece s třímetrovým kyvadlem předvádějícím zemskou gravitaci do strun harfy a blesky z Teslova transformátoru,“ doplňuje Zlata Holušová.

Björk patří k největším jménům současné hudby, byla například dvanáctkrát nominovaná na Grammy, jednou na Oscara, dvakrát na Zlaté glóby, je držitelkou čtyřech cen Brit Awards (navíc byla čtyřikrát nominována), MTV Video Music Awards, Zlaté palmy z filmového festivalu v Cannes a vítězkou mnoha dalších prestižních anket.

V roce 2010 ji švédská Královská hudební akademie udělila cenu The Polar Music Prize. Od svého prvního alba nazvaného Debut prodala přes 20 miliónů desek.

K dalším novým potvrzeným jménům na Colours patří post-jazzová senzace Portico Quartet nebo projekt rakouského electro-jazzového DJ a producenta Parov Stelar, který zde odehraje jediný tuzemský koncert v roce 2012.

tz