ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24100 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hlavní ceny Emmy získaly seriály Mad Men a Taková moderní rodinka

0 Redakce 20.9.2011

Seriály Mad Men a Taková moderní rodinka si odnesly letošní hlavní mezinárodní ceny Emmy v kategoriích nejlepší dramatický a komediální seriál. Mad Men, portrét reklamní agentury v 60. letech, která už přestává zajímat veřejnost i kritiku, dokázal získat prestižní cenu udělovanou Mezinárodní akademií televizních umění za nejlepší dramatický seriál po čtvrté za sebou.

Sitcom Taková moderní rodinka popisující každodenní život americké rodiny získal cenu podruhé a navíc uspěl v kategoriích pro nejlepšího herce i herečku (Julie Bowenová a Ty Burrell) ve vedlejších rolích a nejlepší scénář a nejlepší režie mezi komediálními seriály.

Jako nejlepší dramatická herečka si cenu Emmy odnesla Julianna Marguliesová ze seriálu Dobrá manželka, která pokořila v této kategorii Elisabeth Mossovou ze seriálu Mad Men. Kyle Chandler z akčního seriálu Světla páteční noci překvapivě získal cenu pro nejlepšího dramatického herce a zmařil naděje favorizovaného Jona Hamma z Mad Menu.

V kategorii nejlepší miniseriál dominoval Downton Abbey o životě britské rodiny v letech před první světovou válkou.
Kate Winsletová, která hraje hlavní roli v Mildred Pierceové, získala cenu jako nejlepší herečka miniseriálu a její kolega z téže série Guy Pearce dostal cenu pro nejlepšího herce ve vedlejší roli.

Jako nejlepší komediální herečka cenu získala odnesla Melissa McCarthyová ze seriálu Mike & Molly, ve kterém hraje ženu, která si svoji lásku najde ve skupině lidí usilujících o snížení nadváhy. Jim Parsons z Teorie velkého třesku se již druhý rok po sobě stal nejlepším komickým hercem.

Mezi dalšími oceněnými byl například Peter Dinklage, jenž se stal nejlepším hercem v kategorii sci-fi fantasy díky účinkování v seriálu Hra o trůny. Před ním převzal režisérskou cenu Martin Scorsese za Impérium – Mafie v Atlantic City.

Ocenění se udělovala i v kategorii nejlepší soutěžní reality show. Ani podeváté neuspěla pěvecká soutěž American Idol, známá v česko-slovenské mutaci jako Česko Slovensko hledá SuperStar, vyhrál pořad The Amazing Race.

rwi