ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30610 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hlavní ceny Emmy získaly seriály Homeland a Taková moderní rodinka

0 Petr Hašek 25.9.2012

Nejvýznamnější letošní televizní cenu Emmy v kategorii nejlepší dramatický seriál získal americký seriál Homeland (Vlast).

Ocenění si odnesli i obě jeho herecké hvězdy Damian Lewis a Claire Danesová, kteří získali cenu Emmy pro nejlepšího herce a herečku v dramatickém seriálu. V kategorii nejlepší komediální seriál loňské vítězství obhájila série Taková moderní rodinka.

Cenu pro nejlepšího komediálního herce si odnesl Jon Cryer ze seriálu Dva a půl chlapa, který uvádí kanál CBS. Julia Louisová-Dreyfusová byla oceněna jako nejlepší komediální herečka v hlavní roli za seriál Veep. Cenu Emmy pro nejlepšího herce a herečku ve vedlejší roli v komediálním si odnesli Eric Stonestreet a Julie Bowenová, oba ze seriálu Taková moderní rodinka. Nejvíce nominací, shodně 17, letos získaly seriály Mad Men, který je čtyřnásobný vítěz v hlavní kategorii, a American Horror Story.

Vítězové prestižních ocenění americké Akademie televizních umění a věd (ATAS) byli vyhlášeni na galavečeru v Los Angeles, který uváděl americký moderátor a komik Jimmy Kimmel.

rwi