ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 23774 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hlavní cenu festivalu Sundance získal film Beasts of the Southern Wild

0 Redakce 30.1.2012

Hlavní ceny 28. ročníku amerického festivalu nezávislého filmu Sundance, který se konal v Utahu, získal celovečerní snímek Beasts of the Southern Wild. Mezi dokumenty uspěl snímek The House I Live In. Ceny se nedočkal český snímek Čtyři slunce režiséra Bohdana Slámy, který soutěžil v sekci pro světový hraný film.

Film Beasts of the Southern Wild režiséra Benha Zeitlina je příběhem šestileté dívenky, která žije se svým otcem na konci světa. Dokument The House I Live In Eugena Jareckého mapuje neúspěšnou válku USA proti drogám. Je kritikou americké protidrogové politiky, jejího soudního systému, jejích vězení a dopadu této politiky na menšiny.

V kategorii zahraničních filmů velkou cenu poroty získal snímek Violeta se fue a los cielos (Violeta odešla do nebe) chilského režiséra Andrése Wooda, který vypráví o zpěvačce Violetě Parraové, ikony chilské hudby, která spáchala v roce 1967 sebevraždu.

Mezi zahraničními dokumenty si hlavní cenu odnesl izraelský film The Law in these Parts (Zákon v těchto místech). Jeho témtem jsou palestinská okupovaná území.

Festival Sundance, který založil americký herec Robert Redford jako protiváhu hollywoodským studiím, nabídl letos téměř 120 celovečerních filmů, z nichž 58 soutěžilo.

rwi