ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11753 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hlavní cena BAFTA pro film Země nomádů

0 jsk 13.4.2021

Víkendové udělování cen Britské akademie filmových a televizních umění (BAFTA) ovládlo drama Země nomádů. Snímek o ženě žijící v dodávce na americkém Západě si vysloužil čtyři trofeje včetně té pro nejlepší film.

Prestižní britské filmové ocenění získali i představitelka hlavní hrdinky Frances McDormandová a režisérka filmu Chloé Zhaová, která je teprve druhou ženskou vítězkou režisérské ceny. Jako nejlepší britský film akademici vyhlásili thriller o pomstě Nadějná mladá žena režisérky a scenáristky Emerald Fennellpvé, která dostala i cenu za nejlepší původní scénář. Nejlepším filmem v jiném, než anglickém jazyce je dánský Chlast.

V hlavní mužské herecké kategorii zvítězil Anthony Hopkins za ztvárnění titulní postavy v dramatu The Father, které vyhrálo i v kategorii Adaptovaný scénář. Trofej pro nejlepšího herce ve vedlejší roli má Daniel Kaluuya za účinkování v životopisném snímku Judas and the Black Messiah. Ve stejné ženské kategorii triumfovala Jihokorejka Youn Yuh-jung za ztvárnění babičky v dramatu Minari.

Galavečer 74. ročníku udělování cen BAFTA se sice konal v londýnské Royal Albert Hall, ale v omezené formě a o dva měsíce později, než byl původní plán. Nikdo z nominovaných se akce nezúčastnil osobně a většina vítězů za ceny poděkovala na dálku.