ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5089 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hlasohled nabízí netradiční silvestrovský workshop s Oskarem Boldrem

0 jsk 20.12.2022

Centrum pro práci s lidským hlasem Hlasohled připravilo na poslední den letošního roku netradiční workshop, na kterém společně jeho účastnící symbolicky proplují z jednoho roku do druhého.

Pěveckou dílnu povede italský zpěvák, sbormistr, hlasový pedagog a multiinstrumentalista Oskar Boldre, který pracuje s metodou zvanou Circlesongs (kruhové písně) a improvizací.

V minulosti spolupracoval například s Bobbym McFerrinem, který je mimo jiné autorem této metody. Oskar Boldre rád používá hlas jako nástroj v širší výrazové škále, než je klasický zpěv. Vystupuje sólově a vede několik sborů, mj, polyfonní sbor Goccia di vocci a je uměleckým vedoucím festivalu Voci audaci ve švýcarském Locarnu.

Workshop nabízí netradiční prožití posledního dne v roce. Jeho účastníci se stanou součástí mimořádného hudebního tělesa, jehož skladby vznikají v přítomném okamžiku, a mohou se doslova nechat zaplavit společnou hudbou, kdy se jednotlivé hlasy proplétají a naplňují nejen okolní prostor. „Kruhové písně jsou formou improvizovaného zpěvu: na dosah každému; každý může být součástí kruhu a potenciálně každý může být dirigentem…,“ vysvětluje Oskar Boldre.

Jeho metoda vokální improvizace je založená na hře, radosti, zodpovědnosti a pohodě, které plynou z plného využití fantazie prostřednictvím společné hry s hlasem. Workshop začne 31. prosince v 16 hod a skončí krátce po půlnoci.

Tagy: