ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18635 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hidden Orchestra na Karlově náměstí

0 jsk 22.4.2022

Poslední duben patří Mezinárodnímu dni jazzu. Mladí ladí jazz připravili na tento den na Karlově náměstí v Praze hudební hostinu, v níž bude jazz okořeněn mnoha styly a žánry, od již stoletých elegantních salónních evergreenů po žhavou hiphopovou současnost či elektroniku.

Zdarma přístupný Open Air přivítá Hidden Orchestra britského skladatele a producenta Joea Achesona (na snímku), který se na koncertech obklopuje vynikajícími spoluhráči z nejrůznějších hudebních oblastí, což dokáže i ve společném setu orchestru s hostujícím Floexem.

Ze Spojeného království přijíždí i další zahraniční hosté, hvězdy afro jazzu Nubiyan Twist pod vedením multiinstrumentalisty Toma Excella. Na Karlově náměstí také představí Lenka Dusilová poprvé svůj BAND, elitní sestavu mladých muzikantů v čele s Igorem Ochepovskym. Domácí scénu zastoupí i omlazený Originální pražský synkopický orchestr, s pokorou a nadšením pokračující v tradici autentického a stylově vytříbeného pojetí jazzu a taneční hudby 20. let minulého století, nebo Martin Brunner Band, čtveřice muzikantů, která láká na nadupanou fúzi jazzu a rocku.