ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11242 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Herecká databáze ACTORSMAP má vylepšené stránky

0 jsk 1.7.2024

V červenci uplyne čtyři a půl roku od chvíle, kdy byla spuštěna ACTORSMAP, největší profesionální online databáze českých a slovenských herců a hereček. Tehdy šlo o revoluční krok, kdy se spojilo pět hereckých agentur, aby českým i zahraničním režisérům a produkcím usnadnily vyhledávání herců pro jejich projekty. A naopak hercům nabídly platformu, kde se mohou snadno a přehledně prezentovat.

V době spuštění webové stránky bylo v databázi k nalezení 142 umělců, dnes ACTORSMAP obsahuje profily skoro patnácti set profesionálních českých herců a hereček či studentů hereckých škol zastupovaných jednadvaceti hereckými agenturami i bez agentů. Co se týče věkového průměru, převažují mladší ročníky.

„U etablovaných herců se stále pereme s předsudkem, že je trapné se sebeprezentovat. Není. Kdyby slyšeli režiséry a castingové režiséry, jak jsou šťastní, když mají herce pohromadě s jejich aktuálními profily a mají jistotu, že při svém výběru na nikoho nezapomněli, tak by neváhali ani chvíli. Ale lepší se to a jednou tam budou všichni,“ říká Kateřina Oujezdská z OF Agency, která stála u zrodu ACTORSMAP.

Tagy: