ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6996 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Herečka Berenika Kohoutová vydala jazzové album

0 Redakce 17.7.2013

Mladá herečka Berenika Kohoutová, která je známá například ze seriálu Ulice nebo z Tatínkovy holčičky ze seriálu Soukromé pasti, vydává první sólovou desku nazvanou Berenika Meets Jazz. Autorsky se na ní podílela spolu s proslulým jazzmanem Emilem Viklickým. U většiny skladeb psala texty, Emil Vilklický hudbu.

„Ze začátku jsem se Emila trochu styděla a hlavně jsem pořád nemohla uvěřit, že to se mnou myslí vážně. Pak jsem ale pochopila, že se navzájem inspirujeme a doplňujeme a stali se z nás parťáci. A já Emilovi tak nenápadně posouvám hranice, takže za chvíli bude duševně ještě mladší než já. Pro mě a snad i pro Emila je ta spolupráce nesmírně obohacující,“ řekla Kohoutová.

Na otázku, co pro ni znamená jazz, odpověděla: „Musím se přiznat, že než jsem potkala Emila, tak jsem k jazzu příliš neiklinovala. Dokonce mě bavily spíš tvrdší žánry a vůbec se nestydím za to, že oproti jazzu jsem dávala přednost naprosto jednoduchým melodickým písním. To, co mě na jazzu baví teď, v tuhle chvíli, je právě snaha přiblížit ho lidem s podobným hudebním vkusem jako mám já a mladým lidem a tedy zpřístupnit ho pomocí českých a dost otevřených textů.“

Foto: Petra Pikkelová