ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30949 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Richard Gere prodá v aukci sbírku kytar

0 Redakce 19.8.2011

Proslulý herec, ale také solidní hudebník Richard Gere, prodá 11. října v aukci v New Yorku svoji velkou sbírku kytar. Kolekce, která vznikala 20 let, obsahuje značky jako C.F. Martin, Gibson a Fender či nástroje, které kdysi patřily umělcům jako byli bluesový kytarista Albert King, hráč jamajského reggae Peter Tosh či výrobce amerických kytar James D'Aquisto.

Aukční dům Christie´s oznámil, že Výtěžek z aukce chce herec věnovat na humanitární účely po celém světě. Aukce se bude konat v New Yorku 11. října a nabídne 110 kusů kytar za asi jeden milion dolarů. Elektrická kytara z roku 1958 značky Gibson Flying, kterou kdysi vlastnil americký kytarista Steven King, je nabízena za 90.000 dolarů. Podle Kerryho Keanea, šéfa hudebního oddělení Christie´s, se jedná téměř o encyklopedickou řadu, která představuje historii americké výroby kytar.

"Je to skvělá příležitost pro sběratele a fanoušky, aby využili dosud nepoznaného talentu Richarda Gerea, který dokázal shromáždit tak kvalitní sbírku," prohlásil Keane.

Richard Gere je známý svým kladným vztahem k hudbě. Začínal hrát na trumpetu, později přidal kytaru a klavír. "Nikdy jsem neplánoval, že dám dohromady sbírku. Kupoval jsem si jen ty, co se mi líbily, zněly dobře a dobře se na ně hrálo," uvedl Gere.

rwi