ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5532 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Herec Kevin Spacey čelí dalšímu obvinění

0 jsk 13.4.2018

Prokuratura okresu Los Angeles prošetřuje obvinění herce Kevina Spaceyho ze sexuálního napadení. Informoval o tom úřad losangeleského šerifa s tím, že vyšetřování případu, které otevřel v prosinci, odevzdal prokurátorům začátkem dubna.

Obvinění se týká incidentu s mužem, který se stal ve West Hollywoodu v roce 1992. Bližší detaily v této souvislosti úřad šerifa neposkytl. Spaceyho mluvčí situaci odmítla komentovat.

Podle zpravodajského portálu BBC zatím není jasné, zda se v případě zmíněného obvinění uplatní promlčecí lhůta na stíhání za sexuální napadení. V Kalifornii je taková lhůta obvykle deset let.

Kontroverze se sexuálním obtěžováním se kolem Spaceyho rozpoutala loni v říjnu, když ho obvinil herec Anthony Rapp, který uvedl, že se tak stalo i roku 1986, kdy mu bylo čtrnáct let. Rodák z New Jersey se po tomto obvinění omluvil a uvedl, že si na incident nevzpomíná. Při této příležitosti zároveň zveřejnil, že je gay.

Během několika minulých měsíců herce z přečinů sexuálního charakteru obvinilo více než třicet mužů. Obviněním čelí například i ve Spojeném království, přičemž policie v Londýně vyšetřuje tři případy. Divadlo The Old Vic, v němž působil jako umělecký ředitel, zase uvedlo, že dostalo dvacet stížností o jeho nevhodném chování.

Tagy: