ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4511 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Herec Keenu Reeves vydal knihu básní a kreseb

0 Redakce 27.6.2011

Populární hollywoodský herec Keanu Reeves vydal knihu. Je jeho první a tvrdí, že je určena dospělým dětem. Podle médií je reakcí na několik životních tragédií, které herce postihly, včetně smrti dlouholeté přítelkyně a dítěte. Kniha se jmenuje Óda na štěstí a podle BBC definuje momentální rozpoložení Reevese.

Útlou a ručně vázanou knihu básní doplňuje na každé straně kresba losangeleské výtvarnice Alexandry Grant. Přestože básně vyhlížejí dost ponuře, Reevesovým cílem prý je, aby vyvolaly úsměv.

„Naše kamarádka, editorka Janey Bergman, seděla u Keanua doma a poslouchala jednu úžasně smutnou písničku. Keanu, který si z ní v tu chvíli trochu dělal legraci, do toho začal psát báseň,“ popisuje první kroky ke knize výtvarnice Grant.

Editorka pak předala báseň právě této výtvarnici, jež strávila půl roku přípravou knihy, kterou pak Reeves dostal jako dárek. „Zdálo se mi to fantastické. Když jsem knihu držel v ruce, byl jsem ohromen a říkal jsem si, že když se líbí mně, bude se líbit i ostatním. A tak jsme se pokusili z ní udělat skutečnou knihu,“ vysvětluje Reeves.

S Grant se později vydali do Německa za výrobcem uměleckých knih Gerhardem Steidlem, aby básně vytiskl na kvalitní papír s originální obálkou v limitovaném vydání 4 tisíc kusů. Lze tedy říci, že každa Reevesova Óda na štěstí je raritním exemplářem.

JŠp