ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7831 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

James Earl Jones, Oprah Winfreyová a maskér Dick Smith dostanou Oscary

0 Redakce 5.8.2011

Americký herec James Earl Jones a vlivná americká televizní moderátorka Oprah Winfrey letos dostanou čestného Oscara. Spolu s nimi bude jedním Oscarem oceněn také maskér Dick Smith. Oznámila to Americká Akademie filmových umění a věd, která vybírá držitele Oscarů. Jones, Winfrey a Smith převezmou ceny na výročním zasedání akademie 12. listopadu.

Osmdesátiletý Jones za svou kariéru natočil přes 50 filmů. K nejznámějším patří Dr. Divnoláska aneb Jak jsem se naučil nedělat si starosti a mít rád bombu. Na Oscara byl nominován v roce 1970 za roli ve filmu The Great White Hope. Fanoušci sci-fi znají jeho hlas jako Dartha Vadera v legendárních Hvězdných válkách.

Jako nejlepší herečka za svoji filmovou prvotinu Purpurová barva z roku 1985 byla na Oscara nominována i sedmapadesátiletá Winfreyová.

Smith, který je považován za otce maskérů, získal zlatou sošku Oscara již v roce 1984 za výpravný film Amadeus režiséra Miloše Formana. Mezi jeho další ceněné snímky patří Kmotr, Vymýtač ďábla nebo Taxikář.

rwi