ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9164 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Herec Igor Bareš v roli psa Egona

0 jsk 24.6.2021

Český rozhlas loni zaujala kniha Egon: Děsná psina Petry Baďurové, kterou vydalo koncem roku 2019 pražské nakladatelství Titanic a během první vlny epidemie koronaviru z ní na ČRo Dvojka předčítal jednadvacet vybraných kapitol Igor Bareš. Role psího seniora Egona, který vypráví svérázným psím jazykem historky o své nesnesitelné paničce a shovívavém páníčkovi, se ujal bravurně.

Rozhlasová četba měla u posluchačů velký úspěch a mnoho ohlasů, a Radioservis ji tedy nyní v červnu vydal jako audioknihu. Lze si ji pořídit na CD – mp3 nebo je ke stažení ve formátu mp3 v e-shopu www.radioteka.cz.

Petru Baďurovou provázeli psi od dětství. Jsou jejím koníčkem přes půl století. Vyhledávala je, vlastnila je, hlídala a cvičila je i mnohým přátelům. Dvanáct let byla i paničkou svého dosud posledního psa, německého ovčáka Egona Ort Bohemia s neobyčejným pohledem. Na přání přátel zřídila facebookovou stránku Egon – z mýho deníčku, kde tento již starý ovčák „vyprávěl“ o tom, jaké to je být opečovávaným domácím mazlíčkem. Záhy blog získal tisíce příznivců. Když pak jednoho brzkého letního rána před sedmi lety Egon odešel „za duhový most“, Petra chtěla stránku, kam se lidi chodili zasmát a pobavit, smazat. Naštěstí ji ale nakonec fanouškům na internetu pro potěšení nechala a vyhověla i jejich naléhání, aby příběh vydala k