ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10405 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Herec Adam Sandler získal 11 nominací na Zlatou malinu

0 Redakce 28.2.2012

Americký herec, producent a scénárista Adam Sandler získal 11 nominací na filmovou anticenu Zlatá malina. Postaral se tak o nový rekord, ten dosavadní čítal pět nominací a nasbíral je herec Eddie Murphy. Sandler posbíral nominace za nejhoršího herce, scénář, film a dokonce i herečku.

Největším počtem "palců dolů" porota vyhodnotila komedii Jack a Jill, ve které si Sandler zahrál v mužské i ženské roli zároveň. Snímek získal celkem 12 záporných hlasů. Romantická komedie Zkus mě rozesmát jich dostala pět, ještě o jednu víc jich nasbíral film Bucky Larson: Zrozen být hvězdou, k němuž Sandler napsal scénář.

O vítězích filmové anticeny bude rozhodovat více než 600 členů nadace Zlaté maliny. Výsledky budou zveřejněny 1. dubna, tedy na apríla.
S nápadem na Zlaté maliny přišel v roce 1981 americký copywriter John J.B. Wilson poté, co krátce po sobě viděl filmy Can't Stop the Music a Xanadu. Zatímco na první předávání těchto cen dorazily jen tři tucty lidí, zájem o Zlaté maliny rostl a čtvtého ročníku už si všimla i CNN a kabelové televize.

Zlaté maliny obdrželo množství slavných umělců filmové branže. V posledních letech je to také předmětem kritiky, která se na Maliny snesla – cenu často nedostane nejhorší film nebo herec, ale ten nejslavnější.

V roce 1988 Bill Cosby dostal tři Maliny za nejhorší film, herce i scénář za Leonard Part 6. Stal prvním, kdo osobně Malinu přijal. Mezi herci, kteří získali za herecké výkony Oscary i Maliny, jsou Faye Dunaway, Marlon Brando, Charlton Heston, Laurence Olivier, Roberto Benigni, Halle Berry a Liza Minnelli.

jir