ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29253 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hendrix na fotce Lindy McCartneyové

0 Redakce 15.2.2010

8. března vyjde avizované  nové album kytaristy a zpěváka Jimiho Hendrixe Valleys Of Neptune. Zajímavé bude nejen kvůli hudbě, ale též pro svou grafickou podobu. Na obal byla totiž použita Hendrixova fotografie, jejíž autorkou je již zesnulá bývalá manželka Paula McCartneyho Linda. Spojena je s Hendrixovým vlastnoručně vyvedeným akvarelem.

Než se Jimi stal muzikantem, chtěl být malířem,“ prozradila jeho sestra Janie. „Ve škole namaloval spoustu obrazů, které skončily ve sbírce jeho otce. Akvarel, který bude na albu, byl jeden ze sta jeho kreseb. Když jsem obrázek namalovaný v roce 1957 uviděla, bylo mi jasné, že patří na obal. Připomíná mi údolí Neptuna. Hned jsem věděla, jak se bude celý projekt jmenovat.

Pokud jde o fotografii, vznikla v roce 1968. Linda McCartneyová se přes svého manžela spřátelila s celou Hendrixovou skupinou.

Pořídila několik fotografií, spousta z nich se Hendrixovi líbila. Fotila i během Miami Pop festivalu, v hotelovém pokoji i při setkání kapely s přáteli. Měla spoustu nápadů,“ řekl spoluproducent chystané desky John McDermott.

Dodejme, že na albu budou dosud nepublikované nahrávky. Mimo jiné coververze skladby Sunshine Of Your Love od Cream a Bleeding Heart Elmora Jamese. Počin bude obsahovat více než šedesát minut hudby, která byla pořízena během čtyř měsíců v roce 1969.

Jimi Hendrix zemřel 18. září  1970.

JŠp