ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5928 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Heath Ledger točil videoklipy – letos budou uveřejněny

0 Redakce 18.3.2009

Heath Ledger byl nejenom vynikající a nadějný herec, který dostal za svého démonického Jokera v posledním Batmanovi posmrtného Oscara.
Před předčasným a tragickým koncem své kariéry začal i režírovat videoklipy. Dva z nich se dosud ukrývaly v archivech dotyčných muzikantů, ale letos budou uveřejněny. Jedním z nich je klip k písni King Rat od veteránů indie scény Modest Mouse, druhý k coververzi Bowieho skladby Quicksand, již nahrála zpěvačka Grace Woodroofe.

Skladba King Rat vyšla jako bonus na některých verzích desky We Were Dead Before The Ship Even Sank, která kapele přinesla bezprecedentní komerční úspěch – v týden vydání byla na vrcholu amerického albového žebříčku. Isaac v rozhovoru pro televizi VH1 popsal, jak nápad natočit videoklip vznikl: „Heath a já máme v Austrálii společného kamaráda, a když jsme tam byli, já, moje snoubenka a kluci z kapely jsme s ním a jeho rodinou vyrazili na lodi a mluvili jsme o tom. Pak se na to nějak zapomnělo, ale jednoho dne mi poslal email, kde psal, že to chce udělat.“ Výtvarníkem výsledného animovaného klipu (jiného, než je ten v odkazu na YouTube) je Daniel Auber, člen Ledgerovy umělecké skupiny The Massive.