ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6875 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Harveymu Weinsteinovi zvýšili kauci

0 jsk 13.12.2019

Z jednoho na pět milionů dolarů zvýšili ve středu kauci americkému filmovému producentovi Harveymu Weinstein obviněnému z pohlavního zneužívání. Hollywoodský magnát se totiž nesprávným zacházením s elektronickým monitorovacím zařízením dopustil porušení podmínky kauce.

Weinstein se do budovy soudu dostavil ve středu ráno opíraje se o chodítka. Jeho právník řekl, že ve čtvrtek podstoupí operaci páteře. Soudce Burke varoval, že pokud dojde k dalším problémům, kauci zruší a vydá rozkaz na Weinsteinovo zatčení.

Prokurátorka Joan Illuzziová uvedla, že Weinstein opakovaně záměrně nechal doma část monitorovací technologie, která aktivuje náramek připevněný na jeho kotník, a několik hodin tak nebylo známo, kde se nachází.

Začátek procesu s Weinsteinem v případě obvinění ze znásilnění a sexuálních útoků soudce Burke ještě v létě přesunul ze září na 6. ledna 2020, aby Weinsteinovým obhájcům poskytl čas na přípravu.

Weinstein se ocitl v nemilosti koncem roku 2017, kdy ho z pohlavního zneužívání veřejně obvinilo více než osmdesát žen. Mezi nimi byly i herečky Gwyneth Paltrowová, Angelina Jolieová, Ashley Juddová či Salma Hayeková.