ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30187 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Harvey Keitel ztvární v Nabarveném ptáčeti postavu kněze

0 Redakce 27.10.2017

Harvey Keitel potvrdil svou účast ve filmu Nabarvené ptáče a stane se tak již třetí hvězdou světového formátu, kterou Václav Marhoul získal pro svůj film.

„Jednání o obsazení Harveyho Keitela vlastně začala už v srpnu minulého roku v podobě zaslání scénáře, o který si řekl při svém pobytu na festivalu v Locarnu, kde se náhodou dozvěděl o tom, že chci natočit právě Nabarvené ptáče. Moc jsem popravdě nevěřil, že by to vůbec vyšlo. Rozhodnul nicméně hlavně scénář a pak také role, kterou jsem mu nabídnul.  Samotné jednání o honoráři a všech možných dalších podmínkách pak trvalo od července až do poloviny října letošního roku. Jeho přístup k roli je jinak až impozantní. Zatím jsem se nesetkal s tím, aby herec v rámci přípravy byl schopen svojí postavu dopředu až tak rozpitvat na kousky. Takže po Udovi Kierovi a Stellanu Skarsgaardovi budu mít možnost pracovat s dalším tak skvělým hercem. A hluboce věřím tomu, že to jak ztvární svojí roli,  bude pro film jen a jen obrovským přínosem.“ říká režisér, scenárista a producent Václav Marhoul.

Harvey Keitel po právě skončeném natáčení nového filmu Martina Scorseseho s názvem „Irishman“, přicestuje do Česka na celkem deset dnů, z toho pět bude natáčecích. Čtvrtá listopadová fáze natáčení se bude realizovat v okolí v Českého Krumlova a Hartmanic na Sušicku. Svou účast ve filmu písemně potvrdil také ruský herec Aleksej Kravčenko, který debutoval ve filmu Elema Klimova Jdi a dívej se.