ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7097 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Harry Potter bude od října kouzlit i v elektronické podobě

0 Redakce 24.6.2011

Příběhy o Harrym Potterovi budou od října prodávány i v elektronické podobě. Všech sedm knih bude ke stažení na internetové stránce Pottermore.com. Oznámila to autorka příběhů o mladém kouzelnickém britská spisovatelka J. K. Rowlingová s tím, že nemá v plánu napsat další díl Potterových. Poslední příběh kouzelnického učně Harry Potter – Relikvie smrti byl vydán v roce 2007.

Internetová stránka by měla být spuštěna 31. července. Čarodějnická série bude k dispozici v podobě audionahrávek i elektronických knih ve vícero jazycích. Rowlingová svým projektem obejde zavedené internetové obchody, které takzvané e-knihy prodávají. Její tvorba bude na webu v rozličných formátech pro nejrozšířenější zařízení, jako jsou například Kindle od Amazonu, iPad od Apple nebo čtečka společnosti Sony. Ceny budou známé v říjnu.

"Podstatně později než mnoho jiných lidí jsem si poprvé stáhla elektronickou knihu a je to skvělé na cestování a zvlášť pro děti. Proto jsem nadšená, že Harryho můžu přivést do tohoto média," řekla novinářům Rowlingová.

Rowlingová pro web prozatím napsala texty o počtu 18.000 slov. Materiál v sobě spojuje prvky počítačové hry, sociálních internetových sítí a online obchodu. Podle spisovatelky jde mimo jiné o informace, které několik let sbírala o postavách a příběhu.

Web bude v předstihu spuštěn pro první milion lidí 31. července. Pozvánku do kouzelných Bradavic dostane výběr z registrovaných uživatelů, ostatní si ale budou muset počkat do řádného říjnového termínu.

Přestože Rowlingová čarodějnickou sérii uzavřela, nevylučuje, že ještě napíše potterovskou encyklopedii. Výdělek by prý věnovala charitě.

rwi