ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6022 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Harrison Ford by se mohl vrátit do sci-fi Blade Runner

0 Redakce 8.2.2012

Americký herec Harrison Ford je údajně v prvních fázích jednání o své účasti na pokračování v kultovní sci-fi Blade Runner. Mohl by se tak vrátit k roli policisty Ricka Deckarda, kterou hrál v roce 1982 jako lovec (blade runner) replikantů, tedy humanoidních robotů, v Los Angeles roku 2019.

Sedmdesátiletý Harrison Ford prý zahájil první rozhovory o tom, že by se podílel na novém Blade Runneru. Podle médií je zjevné, že nový film nebude remakem, ale přímým pokračováním originálu.

Podle britského listu The Guardian by Fordova účast byla ještě větším překvapením, než to, že čtyřiasedmdesátiletý Ridley Scott kývl na dalšího Blade Runnera. Originál volně vycházel z novely spisovatele Philipa K. Dicka. Ten pokračování nenapsal, takže Scott bude muset přijít s originálním příběhem.

Film měl po komplikovaném natáčení premiéru v roce 1982. První reakce kritiků i tržby nebyly tehdy valné, ale film postupně získával na popularitě. Mezi fanoušky sci-fi má dnes kultovní status.

Režisér Brit Ridley Scott dlouho váhal s natočením pokračování, ale loni v srpnu potvrdil, že nový Blade Runner bude. Produkční společnosti Alcon Entertainment, která film bude natáčet, tehdy dala najevo, že Harrison Ford se v něm již neobjeví. Herec sám se o snímku vyjádřil, že natáčení bylo noční můrou.

Ridley Scott se k vědeckofantastickému filmu vrátil po dlouhé době snímkem Prometheus. Film, který se prý odehrává ve stejném prostředí jako jeho další kultovní snímek Vetřelec, jde do kin v červnu.

rwi