ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13618 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Harlej nahrál svůj nejdražší videoklip

0 Petr Hašek 29.10.2012

Skupina Harlej nahrála videoklip k písničce Katalog. Ta je na aktuálním albu Teleskopický tele, které pražská pětice vydala letos. Ke skladbě realizovala svůj nejdelší a nejnákladnější videoklip v historii.

Cesta k němu nebyla jednoduchá. Skupina preferovala názor fanoušků, kteří svými ohlasy jednoznačně podpořili právě Katalog, a upřela pozornost na skladbu, s níž se původně na videoklip nepočítalo. S přihlédnutím k námětu klipu došlo i na přepracování původní verze skladby a Katalog se v klipu objevuje v lehce obměněném aranžmá.

Harlej v klipu navázal na úspěšnou spolupráci s režisérem Allanem Šubertem (Puppy Records), se kterým natočil v minulosti obrazovou podobu úspěšných hitů Proměna nebo Cesta do ráje. Katalog byl natočen klasickou filmovou technikou a nakonec byl prodloužen pro potřeby klipu na téměř sedm minut! Náklady na natáčení převýšily náklady na všechny dosavadní klipy Harleje.

„Chtěli jsme zase po čase udělat něco vážnějšího a Katalog si o to řekl. Myslím, že je nutné dávat si v životě pozor na věci, které nejdou vrátit,“ říká o klipu kytarista Tonda Rauer.

Po premiéře 25. října na TV Óčko pokřtí Harlej svůj nový klip 30. října během unplugged vystoupení v pražském Hard Rock Café. Poté má namířeno na další koncerty podzimní části svého „TTTour“. To odstartovalo 29. září zcela vyprodaným koncertem v Kulturním domě v Mladé Vožici a skončí 15. prosince velkým vánočním vystoupením ve Strakonicích.

tz